تفاوت هارد دیسک‌های "SSD" با "HDD" چیست؟ ,

menuordersearch
topskala.ir
۱۳۹۸/۵/۲۵ جمعه
(0)
(0)
تفاوت هارد دیسک‌های "SSD" با "HDD" چیست؟
تفاوت هارد دیسک‌های
تفاوت هارد دیسک های "SSD" با "HDD" چیست؟
 
هارد های مورد استفاده ما در کامپیوتر ها یا SSD است یا HDD است. این دو هارد شباهت ها و تفاوت های زیادی دارن که در این مطلب چند تا از این شباهت ها و تفاوت ها را بیان خواهیم کرد.
به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، تا همین اواخر، خریداران کامپیوتر انتخاب کمی برای خرید هارد دیسک داشتند. اگر شما یک ultrabook و یا نوت بوک و یا یک کامپیوتر رومیزی خریده باشید به احتمال زیاد در‌ آنها یک درایو حالت جامد (SSD) و یا یک درایو HDD و شاید هم ترکیبی از SSD و HDD به عنوان درایو اولیه وجود داشته که شما سیستم عامل خود و چیز های دیگرتان را در آنها ذخیره می‌کنید.
اما شما کدام یک را باید انتخاب کنید؟ ما تفاوت های بین این هارد ها، مزایا و مضرات‌ آنها را به شما توضیح می‌دهیم تا شما تصمیمی راحت تر در انتخاب این هارد ها داشته باشید.
هارد دیسک چرخش سنتی (HDD) که ذخیره ساز های اولیه و غیر فرار کامپیوتر ها بودند. یعنی داده های که روی آنها ذخیره می‌شد حتی زمانی که سیستم خاموش هم باشد داده ها از بین نمی‌رفت که این به خاطر پوششش مغناطیسی در بالی پلاتراست که روی آن کشیده شده و وقتی شما می‌خواهید از اطلاعات ذخیره شده خود استفاده کنید یک بازوی مکانیکی روی دیسک در حال چرخش قرار می‌گیرد و اطلاعات شما برای شما به نمایش در می‌آید.
 
تفاوت هارد دیسک‌های
 
هارد SSD نیز کاری مشابه، به HDD انجام می‌دهد یعنی داده ها روی خود ذخیره می‌کند و حتی زمانی که کامپیوتر خاموش هم باشد از آنها حفاظت می‌کند ولی در آن قطعه حرکتی وجود ندارد این هارد مانند فلش مموری می‌ماند. داده ها در تراشه های حافظه فلش قرار می‌گیرد.
 
این هارد را می‌توانید به طور دائم در کیس خود قرار بدهید ویا آن را در لپ تاب خود نصب کنید.
 
تفاوت هارد دیسک‌های
 
تراشه SSD نسبت به حافظه های USB و هارد های HDD سرعت بیشتری دارد و گران ترنیز هستند. یکی از دلایل بالا بودن سرعت این هارد ها نسبت به هارد های HDD این است که این هارد ها به دلیل نداشتن قطعه متحرک زمان تاخیر بسیار کمتری نسبت به هارد های معمولی دارند.
 
 
منبع:
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

aparatgoogleyoutelegraminstagramtwiterfacebook
logo

دفتر مرکزی : ایران - استان تهران - شهر تهران، یوسف آباد، خیابان فراهانی پور، نبش کوچه نهم، پلاک 21
تلفن: 7744828-0919 | 02188717490