لپ تاپ یا کامپیوتر بخریم؟ ,

menuordersearch
topskala.ir
۱۴۰۱/۶/۱۹ شنبه
(4)
(0)
لپ تاپ یا کامپیوتر بخریم؟
لپ تاپ یا کامپیوتر بخریم؟

 

لپ تاپ یا کامپیوتر، مسئله این است؟

 

بهتر است از مزایا و معایب شروع کنیم اول از همه می‌تونیم به قابل حمل بودن لپ تاپ اشاره کنیم که کامپیوتر از این مورد بی بهره است. لپ تاپ ها دارای کیبورد، موس و مانیتور هستند ولی کامپیوتر ها نیازمند خرید موارده گفته شده به صورت جدا گانه می‌باشند پس یک هزینه اضافه به بودجه شما می‌باشند. در صورتی که مشخصات فنی لپ تاپ با کامپیوتر یکسان باشند ولی می‌توان گفت یک کامپیوتر قوی تر هست که به دلیل این مورد جلوتر می‌پردازیم ما در مزایا اعلام کردیم که قابل حمل بودن یک ویژگی مثبت است ولی می‌توانیم بگوییم همین نکته مثبت می‌تواند یک نکته منفی نیز باشد. حال چرا؟

اول باید بگوییم قابل هم بودن لپ تاپ ها باعث می‌شوند در هر جایی و هر مکانی قابل استفاده شوند، خوب این نکته مثبت است، اما لپ تاپ ها را نیازمند منبع تغذیه می‌کند. پس این نیاز لپ تاپ ها با باتری حل می‌شود که این باتری در لپ تاپ ها قدرت قطعات را تحت تاثیر قرار می‌دهند. پس می‌توان نتیجه گرفت لپ تاپ ها به خاطر باتری باید مصرف انرژی بهینه تری داشته باشند در لپتاپ ها از قطعات به صورت موبیلی تی استفاده می‌شود تا در عین حال که قدرت مناسبی ارائه می‌دهند در مصرف برق هم بهینه باشند. اما نباید قدرت لپتاپ ها رو دست کم گرفت به همین دلیل باعث شده قدرت کامپیوتر ها بیشتر باشند چون کامپیوتر ها به دلیل این که مستقیم به برق متصل هستند و نیازی به مصرف بهینه ندارند و باتری هم در کار نیست، پس قطعات به صورت موبیلی تی استفاده نمی‌شوند و در کامپیوتر ها از تمام قدرت شما استفاده می‌کنید.

نکته دیگری که باید در نظر بگیریم این هست، در لپ تاپ ها فقط رم و حافظه ها قابل تغییر هستند (البته استثنا هم دارد که در بعضی حتی این دو مورد هم قابل تغییر نیست) ولی در کامپیوتر ها تمام قطعات قابل تغییر می‌باشند و استثنا هم ندارد.
توجه باید داشته باشیم که یک استثنا دیگر در لپ تاپ ها هست برخی شرکت ها لپ تاپ هایی تولید می‌کنند و در آنها قطعاتی استفاده می‌شود که از برخی کامپیوتر ها هم قوی تر هستند (ما اینجا به صورت کلی صحبت میکنیم)

فکر کنم با توضیحاتی که ارائه شده بهتر است، برنده این رقابت را مشخص کنیم

برنده ما در قدرت، کامپیوتر ها
برنده ما در قابل حمل بودن، لپ تاپ ها
برنده ما در قیمت، لپ تاپ ها
برنده ما در کم جا بودن، لپ تاپ ها
برنده ما در ارتقا قطعات، کامپیوتر ها

پس می‌شود گفت اگر حمل و جابه جایی برای شما مهم نیست و قدرت نیاز دارید کامپیوتر خریدن خیلی معقول تر هست اگر حمل و نقل برای شما مهم است پس لپ تاپ خریداری کنید

 

 

تماشای ویدیو در آپارات    تماشای ویدیو در یوتویب

cloob
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

aparatgoogleyoutelegraminstagramtwiterfacebook
logo

دفتر مرکزی : ایران - استان تهران - شهر تهران، یوسف آباد، خیابان فراهانی پور، نبش کوچه نهم، پلاک 21
تلفن: 7744828-0919 | 02188717490