تفاوت استوک با دست دوم در چیست؟ ,

menuordersearch
topskala.ir
۱۴۰۲/۱۱/۱ یکشنبه
(3)
(0)
تفاوت استوک با دست دوم در چیست؟
تفاوت استوک با دست دوم در چیست؟

 

تفاوت استوک با دست دوم در چیست؟

 

 

 سؤال خیلی از کاربران در زمان خرید قطعات و محصولات دیجیتالی غیر نو این است که آیا استوک با دست دوم تفاوتی دارند؟ یا خیلی از مشتریان استوک را دست دوم می‌دانند؟

 

 

در اینجا فروشگاه تاپس کالا می‌خواهد به این سؤال ها جواب بدهد:

 

استوک همان دست دوم است یا چه تفاوتی بین این دو هست؟

 

لپ تاپ استوک یا کامپیوتر استوک یا سرور استوک و غیره همگی با واژه استوک همراه هستند و به محصولاتی استوک گفته می‌شوند که در انبار یک شرکت، فروشگاه، اداره، نهاد و غیره فرستاده شده اند و در آنجا نگهداری می‌شوند

 

اما دست دوم چیست؟

 

لپ تاپ دست دوم یا کامپیوتر دست دوم یا سرور دست دوم و غیره دستگاه هایی هستند که از شخصی خریداری شده اند و برای فروش آماده و به فروش می‌رسند.

 

 

البته استوک به معنای دست دوم نیست استوک یک کلمه انگلیسی است و به معنای در انبار نگهداری شده است و هر محصولی که تولید می‌شوند به آن محصول استوک گفته می‌شود که در دست بندی های آکبند، از جعبه خارج شده، گرید بندی A و B و C و F دسته بندی می‌شوند. البته به محصولات وارداتی هم نسبت داده می‌شوند.

 

استوک آکبند:

همه محصولات با جعبه که به صورت پلمپ و تک چسب وارد می‌شوند در این دسته بندی هستند.

 

استوک از جعبه خارج شده:

به دلیل این که این محصول بدون گارانتی شرکت سازنده است و فقط دارای مهلت تست می‌باشند جهت تست از جعبه خارج می‌شوند حتی ممکن است محصول قدیمی یا جدید باشد ولی تا حالا از جعبه خارج نشده ولی همه دستگاه ها در این دسته بندی باز می‌شوند تا تست شوند. در کل می‌توان گفت دستگاه های بسیار تمیز بدون خط و خش و تعمیر نشده ای هستند.

 

استوک گرید A:

دستگاه های درحد نو بدون خط و خش که یا کم کارکرد هستند یا بدون کارکرد ولی جعبه ندارند و تعمیر نشده اند.

 

استوک گرید B:

دارای خط و خش جزئی ولی سالم بدون تعمیر هستند.

 

استوک گرید C:

تعمیر شده اند و امکان دارد خط و خش و شکستگی داشته باشند.

 

استوک گرید F:

این مدل دستگاه برای قطعه استفاده می‌شوند.

 

 

تعبیر دیگه ای که می‌توان از استوک و دست دوم بیان کرد:

 

تفاوت استوک با دست دوم در میزان استفاده و استهلاک کالا است. کالای استوک کالایی است که به دلیل بازگشت مشتری یا عدم فروش در فروشگاه، از چرخه فروش خارج شده و به قیمت پایین‌تر به فروش می‌رسد. اما کالای دست دوم کالایی است که مصرف‌کننده قبلی آن را استفاده کرده و به دلیل عوض کردن یا نیاز نداشتن آن را به فروش می‌رساند. کالای استوک معمولا کار نکرده یا حداکثر یک ماه کارکرده است و تقریبا نو و بدون عیب است. اما کالای دست دوم ممکن است به مقدار کم یا زیاد دچار استهلاک شده باشد و کیفیت و عملکرد آن کاهش یافته باشد. اما اگر شما یک محصول استوک را خریداری کنید چند ماه از آن استفاده کنید و بعد بخواهید آن را بفروشید، آن را یک محصول دست دوم می‌گویند که قیمت آن بستگی به میزان استهلاک و کارکرد آن دارد.

 

در کل محصول دست دوم به محصولی گفته می‌شود از شخصی خریداری شود و برای فروش به شخصی دیگر پیشنهاد شود می‌گویند و دسته بندی خود را دارد.

 

حال سؤال اینجاست محصولات استوک را چرا مردم خریداری می‌کنند و اصلاً چرا خرید محصولات استوک اولویت خرید مشتری قرار می‌گیرد؟

 

جواب سؤال بالا این است که برای خرید محصولات استوک دو دلیل وجود دارد و می‌شود گفت دو دلیل اساسی اینها هستند. دلیل اول این است که قیمت پایین تر نسبت به مشابه همان دستگاه به صورت آکبند در بازار است البته نسبت به نیاز مشتری برای کاری که می‌خواهد انجام دهد. دومین دلیل رعایت استاندارد گمرک اروپا و آمریکا در محصولات که در کیفیت ساخت تفاوت دارند و بالاتر هستند. (بیشتر اینجا منظور در اسمبل کردن و جنس بردها هستند) 


instagramfacebooktelegram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

aparatgoogleyoutelegraminstagramtwiterfacebook
logo

دفتر مرکزی : ایران - استان تهران - شهر تهران، یوسف آباد، خیابان فراهانی پور، نبش کوچه نهم، پلاک 21
تلفن: 7744828-0919 | 02188717490